UA-127414240-1
Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.
PVM Laji Johtaja Matinsuo Taso Ilmoittautumiset
5.1. Ilma aseet piirikisa Tre     PIIRI resuliin
19.1. Sovellettu perinne ammunta, mestaruus, ennen v45  pulttilukko kivääri+pistooli klo 10 Salovaara X    
2.2. SRA/IPSC seurakisa 1/6. Kiv+pist klo 10 Saarela M X SRA CUP  
16.2. SRA/IPSC seurakisa 2/6 kiv+haul klo 10 Seppälä X SRA CUP  
16.2. IDPA tuomarikurssi        
16-17.2 Ampumahiihto, Imatra     RESUL  
19.2 SRA-kurssi SRA kouluttajat      
2.3. Pistooli Ampumahiihto Keuruu     RESUL  
9.3. Perinnekivääri 10+10ls (kenttä), Cup, sekä 3*10cup Matinsuo klo 10 Saarela M X CUP  
  SRA kurssi Matinsuo, SRA kokeita SRA tiimi X    
9-10.3. SRA tuomarikurssi Salovaara   SUOMI  
9-10.3 Ilma-aseet RESUL mestaruus Ylihärmä     RESUL  
23.3.  Perinneaseiden piirimestaruus, kivääri kenttä, kivääri 100m ja pistooli 50m sekä taskupistooli koulu Kiikarikivääri 150m 10lks, alkaen klo 09 Talkoot X CUP+PIIRI  
24.3. SRA-kurssi SRA kouluttajat      
25.3 Perusammuntatreeni,  vain SRA kurssilla olevat, jotka saaneet ilmoit. linkin SRA X    
1.4. Perusammuntatreeni, vain SRA kurssilla olevat, jotka saaneet ilmoit. linkin SRA X    
6.4. Karhuviesti Pori Urh tmk      
7.4 Reserviläispistooli (PA3) 10lks Cup, (PA4) 10lks, Cup, Matinsuo klo 12 Talkoot X CUP  
13.4. Perinneaseiden piirimestaruus, kiv 30lks Cup, 3*10lks, pist koulu ja kuvio, Matinsuo alkaen klo 09 Talkoot X CUP+PIIRI  
13.4. Perinnekiväärin avoimet VamSA mest. 30lks makuu sekä 3*10, Piirikisan yhteydessä Talkoot X Vamsa  
14.4. Reserviläiskivääri  PA1 ja PA2 Cup, Matinsuo klo 12 Talkoot X CUP  
14.4. Reserviläisammunnan esittely  Matinsuo klo 14 Talkoot X    
15.4. Perusammuntatreeni, vain SRA kurssilla olevat, jotka saaneet ilmoit. linkin SRA X    
27.4. Reserviläiskivääri Piirimestaruus (PA1) ja (PA2), Matinsuo klo 09 Talkoot X PIIRI  
27.4. Reserviläispistooli Piirimestaruus (PA3) ja (PA4) Matinsuo klo 09 Talkoot X PIIRI  
27.4. Ampumasuunnistus Loimaa     RESUL  
3-4.5. IDPA kisa        
6.5. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
11.5. SRA piirimestaruus, Matinsuo Saarela X PIIRI  
16.5. Pistoolilajit kevätammunnat, Aitovuori     PIIRI  
11.5. Falling Plate, Mikkeli     RESUL  
18-19.5 Perinneaseet Keuruu     RESUL Salovaara
25.5. Raatteen marssi Urh tmk      
6-8.6. IDPA kisa iso        
8.6. Pistooliampumajuoksu, Mäntsälä        
10.6. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
15.6. Pienoiskivääri, mestaruus Nokia     PIIRI  
29.6. Pistoolilajien piirimestaruus Nokia     PIIRI  
6.7. Palvelusammunnat SM Hollola Reserviläisammunta     RESUL Salovaara
8.7. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
13.7. Kaksoishirvi  VamRES, VamSA, Piiri klo 09 Saarela X PIIRI  
13.7. Falling Plate piirimestaruus CUP, 2 hirven jälkeen Salovaara X PIIRI/CUP  
13.7 TA-mestaruus FP jälkeen Salovaara X    
22.7 VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
28.7 SRA kurssi SRA X    
4.8. SRA/IPSC seurakisa 3/6 kiv+pist klo 12 Saarela X SRA CUP  
5.8. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
8-11.8. IDPA kisa ISO        
12.8 SRA harjoitus klo 18-21 Salminen X    
20-21.7 SRA –amp.mestaruus Syndalen     RESUL  
16-18.8 Häytä TA kilpailu Sotinpuro        
17.8. SRA/IPSC seurakisa 4/6 pist+haulikko klo 10 Saarela X SRA CUP  
23-25.8 RUL/RES ampumamest Hollola     RES/RUL  
19.8. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17   X    
26.8 SRA harjoitus klo 18-21 Salminen X    
31.8. SRA kurssi SRA X    
1.9. Hämeen hölkkä Urh tmk      
9.9. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
14.9. 9mm pistoolin pika-ammunta   klo 10 Saarela X PIIRI  
14.9. RK 3 asento 150m makuu 10, pysty 10, polvi 10, 5min per asento. CUP Pistoolin pika jälkeen Salovaara X    
14.9. Kenttä-ammunta kivääri ja res kivääri. Hautamäki X PIIRI  
15.9. ReserviläisAmpumaurheilun esittelypäivä naisille Ampumatk X    
24.8. Vakiokivääri 300 m Hollola     RESUL  
23.9 SRA harjoitus klo 17-20 Salminen X    
28.9. SRA/IPSC seurakisa 5/6 kiv+pist klo 10 Salovaara X SRA CUP  
  SRA kurssi Matinsuo, SRA kokeita SRA tiimi X    
26.10. SRA/IPSC seurakisa 6/6 kivääri klo 10 Seppälä X SRA CUP  
2.11. Rautaveden maraton, puolikas ja kymppi Urh tmk      
           
 2020 alkaa          
           

 

6.1. Ilma aseet piirikisa Tre     PIIRI  
18.1. Sovellettu perinne ammunta, mestaruus, ennen v45  pulttilukko kivääri+pistooli klo 10 Salovaara X    
1.2 SRA/IPSC seurakisa 1/6. Kiv+pist klo 10 SRA tiimi X SRA CUP  
15.2 SRA/IPSC seurakisa 2/6 kiv+haul klo 10 SRA tiimi X SRA CUP  
16.2. SRA kurssi Matinsuo SRA tiimi X    
7-8.3 Ampumahiihto RESUL mestaruus     RESUL  
14.3. Perinnekivääri 10+10ls (kenttä), Cup, sekä 3*10cup Matinsuo klo 10 Talkoot X CUP  
14-15.3. SRA tuomarikurssi Salovaara X SUOMI  
14-15.3 Ilma-aseet RESUL mestaruus     RESUL  
21-22.3 Pistooli Ampumahiihto RESULmestaruus     RESUL  
28.3.  Perinneaseiden piirimestaruus, kivääri kenttä, kivääri 100m ja pistooli 50m sekä taskupistooli koulu Kiikarikivääri 150m 10lks, alkaen klo 09 talkoot klo 08 Talkoot X CUP+PIIRI  
29.3. SRA kurssi Matinsuo, SRA kokeita SRA tiimi X    
4.4. Karhuviesti URH      
18.4. Perinneaseiden piirimestaruus, kiv 30lks Cup, 3*10lks, pist koulu ja kuvio, Matinsuo alkaen klo 09, talkoot klo 08 Talkoot X CUP+PIIRI  
19.4. Palveluspistooli  (PA3) 10lks Cup ja (PA4) 10lks, Cup, Matinsuo klo 10 Talkoot X CUP  
19.4. Palveluskivääri  PA1 ja PA2 Cup, Matinsuo klo 12 Talkoot X CUP  
19.4. Reserviläisammunnan esittely  Matinsuo klo 14 Talkoot X    
25.4. Palveluskivääri Piirimestaruus (PA1) ja (PA2), Matinsuo klo 09, talkoot klo 08 Talkoot X PIIRI  
25.4. Palveluspistooli Piirimestaruus (PA3) ja (PA4) Matinsuo klo 09, talkoot klo 08 Talkoot X PIIRI  
25.4. Ampumasuunnistus RESUL mestaruus     RESUL  
4.5. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
9.5. SRA piirimestaruus, Matinsuo Saarela X PIIRI  
16-17.5. Perinneaseet SM     RESUL Salovaara
16-17.5. Pistooliampumajuoksu RESUL mestaruus     RESUL  
23.5 Raatteen marssi Urh tmk      
23.5. Falling Plate, RESUL mestaruus     RESUL  
8.6. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
6.7. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
11.7. Palvelusammunnat SM  Reserviläisammunta     RESUL Salovaara
12.7. Falling Plate piirimestaruus CUP klo 12 Salovaara X PIIRI/CUP  
12.7. TA-mestaruus FP jälkeen Salovaara X    
20.7 VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
1.8. SRA/IPSC seurakisa 3/6 kiv+pist klo 10 SRA tiimi X SRA CUP  
3.8. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
7-9.8. SRA –amp.mestaruus     RESUL  
15.8. SRA/IPSC seurakisa 4/6 pist+haulikko klo 10 SRA tiimi X SRA CUP  
17.8. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
21-23.8. RUL/RES ampumamestaruus     RES/RUL  
22.8. Vakiokivääri RESUL mestaruus     RESUL  
28-30.8. Tarkka-ammunnan SM        
30.8. Hämeen hölkkä Urh tmk      
7.9. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
12.9. 9mm pistoolin pika-ammunta   klo 10 Saarela X PIIRI  
12.9. RK 3 asento 150m makuu 10, pysty 10, polvi 10, 5min per asento. CUP Pistoolin pika jälkeen Salovaara X    
26.9. SRA/IPSC seurakisa 5/6 kiv+pist klo 10 SRA tiimi X SRA CUP  
24.10. SRA/IPSC seurakisa 6/6 kivääri klo 10 SRA tiimi X SRA CUP  
31.10. Rautaveden maraton, puolikas ja kymppi Urh tmk      
22.11. Pimeä ammunta klo 16 Talkoot X