UA-127414240-1
Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.
PVM Laji Johtaja Matinsuo Taso Ilmoittautumiset
5.1. Ilma aseet piirikisa Tre     PIIRI resuliin
19.1. Sovellettu perinne ammunta, mestaruus, ennen v45  pulttilukko kivääri+pistooli klo 10 Salovaara X    
2.2. SRA/IPSC seurakisa 1/6. Kiv+pist klo 10 Saarela M X SRA CUP  
16.2. SRA/IPSC seurakisa 2/6 kiv+haul klo 10 Seppälä X SRA CUP  
16.2. IDPA tuomarikurssi        
16-17.2 Ampumahiihto, Imatra     RESUL  
19.2 SRA-kurssi SRA kouluttajat      
2.3. Pistooli Ampumahiihto Keuruu     RESUL  
9.3. Perinnekivääri 10+10ls (kenttä), Cup, sekä 3*10cup Matinsuo klo 10 Saarela M X CUP  
  SRA kurssi Matinsuo, SRA kokeita SRA tiimi X    
9-10.3. SRA tuomarikurssi Salovaara   SUOMI  
9-10.3 Ilma-aseet RESUL mestaruus Ylihärmä     RESUL  
23.3.  Perinneaseiden piirimestaruus, kivääri kenttä, kivääri 100m ja pistooli 50m sekä taskupistooli koulu Kiikarikivääri 150m 10lks, alkaen klo 09 Talkoot X CUP+PIIRI  
24.3. SRA-kurssi SRA kouluttajat      
6.4. Karhuviesti Pori Urh tmk      
7.4 Reserviläispistooli (PA3) 10lks Cup, (PA4) 10lks, Cup, Matinsuo klo 10 Talkoot X CUP+PIIRI  
13.4. Perinneaseiden piirimestaruus, kiv 30lks Cup, 3*10lks, pist koulu ja kuvio, Matinsuo alkaen klo 09 Talkoot X CUP+PIIRI  
13.4. Perinnekiväärin avoimet VamSA mest. 30lks makuu sekä 3*10, Piirikisan yhteydessä Talkoot X Vamsa  
14.4. Reserviläiskivääri  PA1 ja PA2 Cup, Matinsuo klo 12 Talkoot X CUP  
14.4. Reserviläisammunnan esittely  Matinsuo klo 14 Talkoot X    
27.4. Reserviläiskivääri Piirimestaruus (PA1) ja (PA2), Matinsuo klo 09 Talkoot X PIIRI  
27.4. Reserviläispistooli Piirimestaruus (PA3) ja (PA4) Matinsuo klo 09 Talkoot X PIIRI  
  Rauhanturvaajaliitto perinnemestaruus     RAUH  
27.4. Ampumasuunnistus Loimaa     RESUL  
3-4.5. IDPA kisa        
6.5. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
11.5. SRA piirimestaruus, Matinsuo Saarela X PIIRI  
  Pistoolilajit kevätammunnat, Aitovuori     PIIRI  
11.5. Falling Plate, Mikkeli     RESUL  
  Kiväärin kenttä piirimestaruus, Lennosto     PIIRI  
18-19.5 Perinneaseet Keuruu     RESUL Salovaara
25.5. Raatteen marssi Urh tmk      
6-8.6. IDPA kisa iso        
8.6. Pistooliampumajuoksu, Mäntsälä        
10.6. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
  Pistoolilajien piirimestaruus     PIIRI  
  Pienoiskivääri, mestaruus, Aitovuori     PIIRI  
6.7. Palvelusammunnat SM Hollola Reserviläisammunta     RESUL Salovaara
8.7. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
13.7. Kaksoishirvi  VamRES, VamSA, Piiri klo 09 Saarela X PIIRI  
13.7. Falling Plate piirimestaruus CUP, 2 hirven jälkeen Salovaara X PIIRI/CUP  
13.7 TA-mestaruus FP jälkeen Salovaara X    
22.7 VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
4.8. SRA/IPSC seurakisa 3/6 kiv+pist klo 12 Saarela X SRA CUP  
5.8. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
8-11.8. IDPA kisa ISO        
20-21.7 SRA –amp.mestaruus Syndalen     RESUL  
  Falling Plate,  mestaruus  Raunhanturvaliitto     RAUH  
16-18.8 Häytä TA kilpailu Sotinpuro        
17.8. SRA/IPSC seurakisa 4/6 pist+haulikko klo 10 Saarela X SRA CUP  
23-25.8 RUL/RES ampumamest Hollola     RES/RUL  
19.8. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17   X    
1.9. Hämeen hölkkä Urh tmk      
9.9. VamRES ei kilpailulliset harkat klo 17 Heikkilä X    
14.9. 9mm pistoolin pika-ammunta   klo 10 Saarela X PIIRI  
14.9. RK 3 asento 150m makuu 10, pysty 10, polvi 10, 5min per asento. CUP Pistoolin pika jälkeen Salovaara X    
24.8. Vakiokivääri 300 m Hollola     RESUL  
28.9. SRA/IPSC seurakisa 5/6 kiv+pist klo 10 Salovaara X SRA CUP  
  SRA kurssi Matinsuo, SRA kokeita SRA tiimi X    
26.10. SRA/IPSC seurakisa 6/6 kivääri klo 10 Seppälä X SRA CUP  
2.11. Rautaveden maraton, puolikas ja kymppi Urh tmk      
  Glock huoltokurssi Matinsuo Urh tmk      
24.11. Pimeä ammunta klo 16 Talkoot X